PNY Nvidia Quadro M5000 İncelemesi

Paylaş:

Yeni NVIDIA Quadro M5000 iş istasyonu sınıfı ekran kartının, detaylı olarak incelendiği ve bechmarks değerlerinin sunulduğu yayın.

Yeni NVIDIA Quadro M5000 iş istasyonu sınıfı ekran kartı, NVIDIA Quadro K5200'in manevi halefidir. Adın içindeki 'M', James Clerk Maxwell'in adını taşıyan Maxwell'i simgeliyor - fizikteki denklemlerini öğrendiniz Maxwell. Maxwell, güç verimliliğine odaklanmıştır. NVIDIA Quadro M5000, ikinci nesil Maxwell GM204 çekirdeğe sahiptir.NVIDIA Quadro M5000 İncelemesi

NVIDIA Quadro M5000 özellikleri
Estetik Görünüm ve Yapım Kalitesi
Çekiç Gibi Kullanılabilir mi?
Benchmarks ve Performans
CINEBENCH R15 Benchmark
SPECViewperf 12 Benchmark
3D Mark Profesyonel Sürümü - Fire Strike
Autodesk Mudbox Sculpting
Autodesk Maya Kullanımı
Sonuç

NVIDIA Quadro M5000 özellikleri;

  • Dijital içerik oluşturma (Autodesk Maya, Autodesk Mudbox, Nuke, AfterEffects vb.)
  • CAD / CAM (SolidWorks, Inventor, Catia, AutoCAD vb.)
  • Tıbbi görüntüleme (ImageVis3D, Vaa3D vb.)
  • Biyoinformatik (GPU hızlandırılmış BLAST uygulamaları, mikroskopik uygulamalar vb.)
NVIDIA CUDA ve OpenCL vasıtasıyla sadece grafik değil, binlerce çekirdek üzerinde paralel çalışan genel amaçlı hesaplama işlemcisidir. Quadro işlemciler bu tür iş yüklerinde üstünlük sağlamaktadır. Testlerimizde göreceğimiz üzere, bu özellikle yeni Maxwell GM204 için geçerlidir.

Kısa zamanda zengin içerikli medyaların tesliminin gerektiği grafik endüstrisi NVIDIA CUDA ve diğer GPU tabanlı çözümlere doğru hızla kaymaktadır. Elbette bu eğilimin devam etmesi bekleniyor.

Şimdi hız istatistiklerin zamanı:


ÖzellikQuadro K5200Yeni Quadro M5000
GPU Belleği8 GB GDDR58 GB GDDR5
Bellek Mimarisi256-bit256-bit
Bellek Bant Genişliği192.0 GB/s211.0 GB/s
NVIDIA CUDA® Çekirdekleri23042048
ÇekirdekGK108GM204 (2. Nesil Maxwell)
ArabirimiPCI Express 3.0 x16PCI Express 3.0 x16
Maksimum Güç Tüketimi150 W150 W
Görüntü ArabirimleriDVI-I, DVI-D-DL, 2x DP 1.24x DP 1.2 + DVI-I-DL
Display Port 1.2 Maksimum Çözünürlük4096 × 2160 at 60 Hz4096 × 2160 at 60 Hz
DVI-I Port Maksimum Çözünürlük2560 × 1600 at 60 Hz2560 × 1600 at 60 Hz
DVI-I SL Port Maksimum Çözünürlük1920 × 1200 at 60 Hz1920 × 1200 at 60 Hz
VGA Port Maksimum Çözünürlük2048 × 1536 at 85 Hz2048 × 1536 at 85 Hz
Grafik API'leriShader Model 5.0, OpenGL 4.54, DirectX 11.2Shader Model 5.0, OpenGL 4.54, DirectX 12.05
Hesaplama API'leriCUDA, DirectCompute, OpenCL™CUDA, DirectCompute, OpenCL™

Neredeyse aynı, değil mi? Tam olarak değil. Yeni Quadro M5000, daha fazla bellek bant genişliği, daha fazla ekran bağlantı noktası, DirectX 12 desteği ve tabii ki yeni ikinci nesil Maxwell çekirdeği sunmaktadır. Görüleceği gibi çekirdek başına artan verimlilikten dolayı fark büyüktür.

Estetik Görünüm ve Yapım Kalitesi

Yeni NVIDIA Quadro M5000'in fiziksel boyutları eski NVIDIA Quadro K5200 ile hemen hemen aynı. Yeni kart, eski kartınız kasanıza uygunsa, yenisi de olacak. Yeni NVIDIA Quadro M5000'in bazı küçük estetik farklılıkları var. I/O plakasındaki yeni üçgen deliklerden hava akışı daha iyi olacak şekilde tasarlanmış ve fan muhafazası biraz daha engebeli görünüyor. Stereo bağlantı SLI bağlantısına daha yakın olacak şekilde değiştirilmiş. Bunlar gibi bir sürü küçük değişiklik.


Ayrıca eski NVIDIA Quadro K5200'ün 2 katı DVI bağlantısı olduğunu da fark edeceksiniz. Endüstri, birden fazla yüksek çözünürlüklü ekranı çalıştırmak için gerekli bant genişliğinde büyük bir artış olması nedeniyle DisplayPort'a doğru ilerlemektedir.NVIDIA Quadro M5000, ısı emici sistemi ve bağlantı noktaları oldukça sağlam. Örneğin, tüm I/O plakalı bağlantı noktaları PCB'ye lehimlenmiş değil, aynı zamanda çelik I/O plakasına vidalanmış durumda ve bu vidaların hepsinde iplik kilitleme sistemi var. Dahası, plakanın kendisi sadece PCB kenarına vidalanmış da değil.


NVIDIA Quadro M5000'de kendisi ile birlikte gelen fan ve ısı emici mükemmel; bunları değiştirmenize gerek yok.Büyük boy ısı emici. Sincap fan genellikle sessiz. Yük altında bile çok sessiz bir kart ve aktif olarak kendisini optimize etmektedir. Özellikle eski Fermi çekirdek tabanlı kartlarla karşılaştırıldığında sesi çok düşüktür. Resimdeki siyah ve fan ve ısı emici klipsler dışındaki her şey dökme alüminyumdan yapılmıştır ve tek parçadır.


Fotoğrafta termal bileşeni temizledikten sonra ısı emicisinin altındaki bakır plaka görülmektedir. Aslında oldukça iyi. Bileşik de kaliteli. Kuru kabuklu yok.

İkinci nesil Maxwell GM204 çekirdeği:Kehribar rengi, GM204 mükemmel ayna kaplaması fotoğraftaki gibidir.

Çekiç Gibi Kullanılabilir mi?

Bir lehim noktasını gevşetmek veya bir bağlayıcıyı kırmak pek olası mümkün görünmüyor. Bunu çok tavsiye etmiyorum, ancak muhtemelen bir çekiç gibi bu kartı kullanabilirsiniz; NVIDIA Quadro M5000, yıllarca endüstri kullanımına dayanacak kadar sağlam bir yapı sergilemektedir.

Benchmarks ve Performans

Yapılan kıyaslamalar şu şekildedir:
  • Tümüyle farklı sistemleri kıyaslama.
  • Aynı sistemde farklı donanımları kıyaslama.
Örneğin, bir sistemdeki NVIDIA Quadro M5000'i başka bir sistemdeki bir NVIDIA Quadro K5200 ile karşılaştırabilirsiniz. Bir sistemden diğerine, aynı grafik kartı için bile farklı sonuçlar elde edersiniz. Örneğin, beş yıllık bir makinede bir NVIDIA Quadro M5000 koyabilir ve önceki modelden daha iyi bir GPU puanı elde edemem. Veya NVIDIA Quadro M5000'yi yeni bir makineye yerleştirebilir ve daha iyi bir sonuç elde edebilirim. Unutmayın: Bu puanlar yalnızca sistemlerin bir birine olan kıyasıdır, başka bir şeyle değildir!

Tüm testler aşağıdaki test makine ile yapılmıştır:
Bileşen Açıklama
İşlemci Intel Core i7-5820K Haswell-E 6-Core @ 3.3 GHz
Bellek CORSAIR Vengeance LPX 32GB (4 x 8GB) 288-Pin DDR4 2133 (PC4 17000)
Anakart MSI X99S SLI Krait Edition LGA 2011-v3 Intel X99
SSD Crucial BX100 2.5" 500GB SATA III MLC Internal Solid State Drive
İşletim Sistemi Microsoft Windows 7 Professional SP1 64-bit

CINEBENCH R15 Benchmark

CINEMA 4D üreticisi MAXON tarafından hazırlanmış olan CINEBENCH, standart bir kriterdir. İşlemci ve GPU testi sağlar. Burada yalnızca GPU puanlarını kullanacağız. Bu puanlar çok basit bir OpenGL testi ile oluşturulmuştur. Kartı bütünüyle kullanıp elde edilmiş sonuçlar değildir.


Burada şaşırtıcı bir sonuç karşımıza çıkıyor. NVIDIA Quadro M5000 kendisinden daha eski NVIDIA Quadro K5200'den daha düşük puan alıyor. Quadro M5000 daha yavaş bir kart mı demek bu? Hayır. Sadece CINEBENCH'i test makinesi üzerinde çalıştırmanın yavaşladığı anlamına geliyor. Quadro ile özel olarak yazılmış yazılımlar daha iyi performans gösterecektir.

SPECViewperf 12 Benchmark

SPECViewperf 12, çok GPU kullanımı yoğun endüstriyel standart karşılaştırma aracıdır. Bu karşılaştırma kriterleri daha fazla kaynak gerektirir ve medikal, dijital içerik oluşturma ve mühendislik uygulamaları için popüler yazılımları çalıştırmak üzere tasarlanmış iş istasyonu bilgisayarların donanımına göre hazırlanmıştır.

Her sonuç, belirli bir testin genel performansını temsil eden tek bir bileşik puandır. Bu puanlar FPS hızını göstermez. Elimden gelen her Quadro kartında her testi yaptım ve bunu yaparken aynı donanıma sahip bilgisayarları kullandım. Aşağıdaki, her test için, birkaç NVIDIA Quadro kartı kullandım ve sonuç bu kartların karşılaştırmadır.
Son derece yoğun miktarda veri setlerinin hesaplanmasına gelince, yeni NVIDIA Quadro M5000 gerçekten çok iyi performans gösterdi. Bunu medical-01 testinde tekrar yankılandığını göreceğiz. GM204, önceki modele kıyasla çekirdek verimliliğinde üstünlük sağlıyor. Çekirdek sayısının daha düşük olmasına rağmen çok daha iyi performans gösterdi.


Genel Maya performansı, en yakın rakibine kıyasla oldukça büyük bir artış gösterdi.


Yine veri yükü ağır işlerle uğraşırken, NVIDIA Quadro M5000, yüklü tıbbi veri setlerinden bu testte gösterildiği şekilde rekabette önde.
3D Mark Profesyonel Sürümü - Fire Strike

3D Mark, Futuremark tarafından üretilmiş ve her yerde bulunabilen bir GPU ve sistem karşılaştırma paketidir. Genellikle tipik bir oyun olduğu için oyun sistemlerini kıyaslamak için kullanılır. Bu puanlara dikkat edin lütfen. Bunlar standart konfigürasyonda, sürücü varsayılan ayarları kullanılarak, NVIDIA Quadro M5000 ile varsayılan olarak gelen soğutucular kullanılarak ve Overclock yapılmamış tek bir ekran kartı sistemi içindir. Bu nedenle, bu sonuçları yalnızca bu yazıdaki sonuçlarla karşılaştırın.

Aşağıdakiler, standart (normal) Fire Strike sonuçlarıdır.Bu testte de büyük bir fark yok, sonuçlar test makinesinin herhangi bir yerinde potansiyel bir tıkanıklık olduğunu ifade ediyor.Autodesk Mudbox Sculpting

Göreceli Autodesk Mudbox performansı nedir? NVIDIA Quadro M5000 ile sistemin ana bellek performansı - yalnıca GPU'ya bağlı değil - birleşiyor. Autodesk Mudbox'da kullanılabilir bir FPS  değerinin altına düşmeden önce test makinemde 32GB DDR4 ram bulunmaktaydı. 110 milyondan fazla gölgeli, dokulu çokgenler, çoklu 8k map vb. var. Daha fazla bellek ilave ederek konuyu tekrar gözden geçireceğim. Bununla birlikte, kullandığım Intel Core i7 Haswell-E işlemci yalnızca 64GB'a kadar bellek desteklemektedir ve test sistemimde zaten 32GB'lık bir bellek var. (Herkes bana Xeon gönderelim der - tabii ki test etmek için?)Kısacası, NVIDIA Quadro M5000 bu açıdan yeni makinemi çok fazla aşıyor.

Autodesk Maya Kullanımı

Autodesk Maya'daki göreceli performansa artışı sunmaktadır. Viewport'da 45 milyon poligon, viewport 2.0'da smooth shaded, ambient occlusion ve multisample anti-aliasing ve çoklu 8k doku ve birkaç bin nesne ile performans göz önüne alındığında, performansı hala oldukça etkileyici. Viewport, test sırasında, yaklaşık olarak 10 fps'nin üzerinde kaldı ve tüm viewport 2.0 ayarları en üst seviyedeydi, yine de modelleme için kullanılabilir durumdaydı.

Tabii ki NVIDIA Quadro M5000'e yüksek çözünürlüklü dokuları üzerine yığıp tek haneli FPS hızlarına düşürebilirsiniz.NVIDIA Quadro M5000, yüksek çözünürlüklü animasyon, modelleme vb. işlemler yapmak için mükemmel. Hiç kimsenin performansından memnun olmayacağını düşünmüyorum. Kesinlikle eski Nvidia Quadro K5200'ün bir adım ötesinde.

Yalnızca 45 milyon üçgen, x32 ambient occlusion, 8k doku, 16x çok multisampling anti-aliasing özelliklerinde, test makinemde yaklaşık 10 fps'lik kullanılabilir bir kare hızı vardı ve bunu daha da geliştirmiş olabilirim. Gerçek dünya koşullarında ana sistem belleğinin Quadro M5000 için değil de, çoğu insan için sıkıntı olduğunun farkındayım.

Sonuç

NVIDIA Quadro M5000 bizi etkiledi. Hesaplama performansı en etkileyicisiydi. 150 W'tan daha fazla güç çekmeyen ve selefi olanlardan daha az çekirdeğe sahip olduğu gerçeği, ile birlikte daha iyi performans gösteriyor, bu da müthiş. Autodesk Mudbox'da Sculpting yapmak ve Autodesk Maya'da genel kullanıma gelince, yoğun, zengin dokulu sahneler ve oldukça detaylı modeller için çok uygundur. Elbette ki kesin performans farkı işlenen veri setine bağlıdır. Autodesk Maya'da SPEC testinde de muhteşem sonuçlar üretti. Genel olarak yeni Quadro M5000 her testte % 25-40 daha hızlıydı.

Yine, benchmarklarda gördüğümüz gibi, bu sizin iş yükünüze oldukça bağımlıdır. Genel olarak, herkesi memnun etmek için yeterli performansa sahip kaliteli bir kart. Endüstri, genel amaçlı bilgisayar işlerinde iyi performans gösteren bir GPU'ya sahip olmak için CUDA'ya ve diğer GPU tabanlı çözümlere doğru kaymaktadır.

Veri SayfasıPNY Nvidia Quadro M5000 veri sayfasını incelemek için tıklayınız

Sürücüler

Windows 10 (64 Bit)İndirme için tıklayınız
Windows 8.1 (64 Bit)İndirme için tıklayınız
Windows 8 (64 Bit)İndirme için tıklayınız
Windows 7 (64 Bit)İndirme için tıklayınız
Windows Server 2012 R2 (64 Bit)İndirme için tıklayınız
Windows Server 2008 (64 Bit)İndirme için tıklayınız

YORUMLAR

Ad

3mm dekota folyo sıvama baskı,3,3mm dekota üzerine iç mekan dijital baskılı folyo sıvama,1,5mm dekota folyo sıvama baskı,1,5mm dekota üzerine iç mekan dijital baskılı folyo sıvama,1,adalet bakanlığı vektörel logosu,1,adana aladağ belediyesi vektörel logosu,1,adana bahçe belediyesi vektörel logosu,1,adana ceyhan belediyesi vektörel logosu,1,adana çukurova belediyesi vektörel logosu,1,adana feke belediyesi vektörel logosu,1,adana karaisalı belediyesi vektörel logosu,1,adana karataş belediyesi vektörel logosu,1,adana kozan belediyesi vektörel logosu,1,adana seyhan belediyesi vektörel logosu,1,adana yüreyir belediyesi vektörel logosu,1,adıyaman belediyesi vektörel logosu,1,afiş,3,afiş tasarımı,2,afiş tasarımında dikkat edilecek noktalar,1,afiş tasarımında renk biçim kompozisyon,1,afyon belediyesi vektörel logosu,1,afyon bolvadin belediyesi vektörel logosu,1,afyon dinar belediyesi vektörel logosu,1,afyon sandıklı belediyesi vektörel logosu,1,afyon sinanpaşa belediyesi vektörel logosu,1,ağrı belediyesi vektörel logosu,1,ağrı tutak belediyesi vektörel logosu,1,aile ve sosyal politikalar bakanlığı vektörel logosu,1,aks sistemi,1,aksaray belediyesi vektörel logosu,1,amasya belediyesi vektörel logosu,1,amasya merzifon belediyesi vektörel logosu,1,amblem,1,amblem çeşitleri,1,amblem tasarımı,1,anahtarlık baskı,1,ankara akyurt belediyesi vektörel logosu,1,ankara altındağ belediyesi vektörel logosu,1,ankara beypazarı belediyesi vektörel logosu,1,ankara büyükşehir belediyesi vektörel logosu,1,ankara çankaya belediyesi vektörel logosu,1,ankara çubuk belediyesi vektörel logosu,1,ankara elmadağ belediyesi vektörel logosu,1,ankara gölbaşı belediyesi vektörel logosu,1,ankara keçiören belediyesi vektörel logosu,1,ankara kızılcahaman belediyesi vektörel logosu,1,ankara mamak belediyesi vektörel logosu,1,ankara polatlı belediyesi vektörel logosu,1,ankara sincan belediyesi vektörel logosu,1,ankara şereflikoçhisar belediyesi vektörel logosu,1,ankara yenimahalle belediyesi vektörel logosu,1,antalya alanya belediyesi vektörel logosu,1,antalya derme belediyesi vektörel logosu,1,antalya döşemealtı belediyesi vektörel logosu,1,antalya finike belediyesi vektörel logosu,1,antalya gazipaşa belediyesi vektörel logosu,1,antalya kemer belediyesi vektörel logosu,1,antalya kepez belediyesi vektörel logosu,1,antalya konyaaltı belediyesi vektörel logosu,1,antalya kumluca belediyesi vektörel logosu,1,antalya manavgat belediyesi vektörel logosu,1,antalya muratpaşa belediyesi vektörel logosu,1,antetli kağıt ve zarf,1,ardahan belediyesi vektörel logosu,1,artvin arhavi belediyesi vektörel logosu,1,artvin belediyesi vektörel logosu,1,Asus Ekran Kartı İncelemesi,1,avrupa birliği bakanlığı vektörel logosu,1,ayaklı reklam panosu,1,aydın didim belediyesi vektörel logosu,1,aydın nazilli belediyesi vektörel logosu,1,aydın söke belediyesi vektörel logosu,1,bakanlık logoları,10,balıkesir belediyesi vektörel logosu,1,balıkesir burhaniye belediyesi vektörel logosu,1,balıkesir dursunbey belediyesi vektörel logosu,1,balıkesir edremit belediyesi vektörel logosu,1,balıkesir erdek belediyesi vektörel logosu,1,balıkesir gönen belediyesi vektörel logosu,1,balıkesir kepsut belediyesi vektörel logosu,1,balıkesir susurluk belediyesi vektörel logosu,1,bardak baskı,1,bartın belediyesi vektörel logosu,1,baskılı bant,1,batman belediyesi vektörel logosu,1,bayburt belediyesi vektörel logosu,1,bayrak,1,bayrak fiyatları,1,belediye vektörel logosu,224,bez çanta,1,bilecik belediyesi vektörel logosu,1,bilet,1,bilgisayar'dan instagram'a erişim sağlamak,1,bilgisayar'dan instagram'a erişim sağlanabilir mi,1,billboard baskı,1,bingöl belediyesi vektörel logosu,1,birden fazla instagram hesabı açılabilir mi,1,Bitcoin,1,bitlis adilcevaz belediyesi vektörel logosu,1,bitlis belediyesi vektörel logosu,1,bolu belediyesi vektörel logosu,1,bolu seben belediyesi vektörel logosu,1,branda baskı,1,broşür,6,broşür çeşitleri,3,broşür tasarımı,2,broşür tasarımına başlamadan önce yapılması gerekenler,1,buklet zarflar,1,burdur çavdır belediyesi vektörel logosu,1,bursa belediyesi vektörel logosu,1,bursa gemlik belediyesi vektörel logosu,1,bursa görükle belediyesi vektörel logosu,1,bursa inegöl belediyesi vektörel logosu,1,bursa iznik belediyesi vektörel logosu,1,bursa mudanya belediyesi vektörel logosu,1,bursa nilüfer belediyesi vektörel logosu,1,bursa orhangazi belediyesi vektörel logosu,1,bursa osmangazi belediyesi vektörel logosu,1,bursa yıldırım belediyesi vektörel logosu,1,Canon LiDE 120 Tarayıcı İncelemesi,1,canon tarayıcı incelemesi,1,cep kaşesi,4,chrome üzerinden instagram'a giriş yapmak,1,cümle bölümleme,1,çalışmaya en uygun yazıcı,1,çanakkale belediyesi vektörel logosu,1,çanakkale biga belediyesi vektörel logosu,1,çanakkale çan belediyesi vektörel logosu,1,çanakkale ılgaz belediyesi vektörel logosu,1,çankırı belediyesi vektörel logosu,1,çekici youtube kanalı oluşturmak,1,çini mürekkebi,1,çizginin kullanımı,1,çorum iskilip belediyesi vektörel logosu,1,dairenin kullanımı,1,davetiye,2,davetiye tasarımı,2,delikli vinil baskı,1,denizli acıpayam belediyesi vektörel logosu,1,denizli belediyesi vektörel logosu,1,denizli kale belediyesi vektörel logosu,1,denizli pamukkale belediyesi vektörel logosu,1,denizli serinhisar belediyesi vektörel logosu,1,DesignJet T1530 36" A0 L2Y23A Plotter,1,desteklenmiş kimlik,1,dijilta baskı,2,dijiltal baskı,1,dijital baskı,1,dijital baskı,47,dijital pazarlama,20,dijital reklam,24,diplomat zarflar,1,diyarbakır bağlar belediyesi vektörel logosu,1,diyarbakır belediyesi vektörel logosu,1,diyarbakır ergani belediyesi vektörel logosu,1,diyarbakır silvan belediyesi vektörel logosu,1,doğum günü süsleri,1,dönkart,2,duvar kağıdı,1,duvar takvimi,1,düğüm davetiyesi tasarımı,1,düğün davetiyesi,3,düzce belediyesi vektörel logosu,1,edirne belediyesi vektörel logosu,1,edirne keşan belediyesi vektörel logosu,1,eğik büyük harfler,1,eğik küçük harfler,1,ekonomik bayrak fiyatları,1,Ekran Kartı İncelemesi,3,el ilanı,3,elazığ belediyesi vektörel logosu,1,en iyi online baskı siteleri,2,en iyi online duvar kağıdı siteleri,1,en iyi online hediyelik eşya siteleri,1,en iyi online kanvas tablo siteleri,1,en iyi online kaşe siteleri,1,en iyi online kutu harf siteleri,1,en iyi online led tabela siteleri,1,en iyi online tabela siteleri,1,en ucuz kartvizit,3,en ucuz reklam ürünleri,31,en uygun instagram stratejileri,1,en uygun toner dolumu,1,erzincan belediyesi vektörel logosu,1,erzurum belediyesi vektörel logosu,1,erzurum palandöken belediyesi vektörel logosu,1,erzurum yakutiye belediyesi vektörel logosu,1,eskişehir belediyesi vektörel logosu,1,eskişehir beylikova belediyesi vektörel logosu,1,eskişehir odunpazarı belediyesi vektörel logosu,1,eskişehir tepebaşı belediyesi vektörel logosu,1,eskiz oluşturma,1,espas,1,Ethereum,1,etiket tasarımı,1,etiket tasarımında dikkat edilecek konular,1,etiket türleri,1,etkili reklam ürünü,1,etkinlik biletleri,1,etkinlik posteri,1,fantezi davetiye zarfları,1,farklı tasarım ürünü olan şeffaf folyo dijital baskı,1,fatura,1,fatura basımı,1,fırçalar,1,folyo baskı,6,foreks baskı,1,gaziantep belediye spor kulübü vektörel logosu,1,gaziantep belediyesi vektörel logosu,1,gaziantep nurdağı belediyesi vektörel logosu,1,gaziantep şahinbey belediyesi vektörel logosu,1,gaziantep şehitkamil belediyesi vektörel logosu,1,gemici takvimi,1,geometrik şekillerle bloklama,1,giresun belediyesi vektörel logosu,1,giresun bulancak belediyesi vektörel logosu,1,giresun çamoluk belediyesi vektörel logosu,1,giresun dereli belediyesi vektörel logosu,1,giresun doğankent belediyesi vektörel logosu,1,giresun görele belediyesi vektörel logosu,1,giresun karabulduk belediyesi vektörel logosu,1,giresun keşap belediyesi vektörel logosu,1,giresun soğukpınar belediyesi vektörel logosu,1,giresun şebinkarahisar belediyesi vektörel logosu,1,GK110 GPU,1,görsel ögelerin afiş tasarımında kullanılması,1,grafik tasarım,24,grafik tasarımda yazının önemi,1,gramblr ile instagram hesabına erişim,1,gramblr nasıl kullanılır,1,gramblr nedir,1,gramblr programının özellikleri nedir,1,gramblr yazılımı müvenilir mi,1,gramblr yazılımın sunduğu özellikler nelerdir,2,grid sistemi,1,gümüşhane belediyesi vektörel logosu,1,gümüşhane kelkit belediyesi vektörel logosu,1,ham bez çanta,1,harf anatomisi,1,harf aralıkları,1,harflerin genişlikleri,1,harflerin yükseliği,1,hatay antakya belediyesi vektörel logosu,1,hatay belediyesi vektörel logosu,1,hatay dörtyol belediyesi vektörel logosu,1,hatay iskenderun belediyesi vektörel logosu,1,hatay reyhanlı belediyesi vektörel logosu,1,hazır kaşe,6,hediyelik eşya,1,HP Color LaserJet CP5225,1,HP Color LaserJet CP5225 sürücüleri,1,HP Color LaserJet CP5225dn,1,HP Color LaserJet CP5225dn İncelemesi,1,HP LaserJet Pro M102a,1,HP Plotter İncelemesi,1,HP Yazıcı İncelemesi,2,ığdır belediyesi vektörel logosu,1,Instagram Profillerinde İstatistikleri Açmak,1,ıslak mendil,1,ısparta belediyesi vektörel logosu,1,ısparta sütçüler belediyesi vektörel logosu,1,ıstampa,1,ışıklı harf,1,ışıklı plakalık,1,ışıklı raket kağıdı,1,ışıklı raket kağıdı dijital baskı,1,ışıklı tabela,3,ışıklı vinil baskı,2,iç mekan folyo sıvama baskı,1,iç-dış mekan reklam,4,iç-dış mekan reklam ürünleri,35,içişleri bakanlığı vektörel logosu,1,ideal logo ve logotype,1,imsakiye,1,inceleme,13,instagram,92,instagram gönderi fotoğrafı boyutu nedir,1,instagram gönderileri oluştururken nelere dikkat edilmeli,1,instagram hesaplarını tek bir uygulama üzerinden kontrol etmek mümkün mü,1,instagram hikaye istatistiklerini öğrenmek,1,instagram hikayeler bölümünde dikkat çeken unsurlar,1,instagram hikayeler bölümüne özel servisler,1,instagram için alternatif uygulama türleri,1,instagram için alternatif yazılımlar,1,instagram için geliştirilen güvenilir eklentiler,1,instagram için yardımcı olan araçlar nelerdir,1,instagram kullanıcılarına güven veren ayrıntılar,1,instagram kullanıcılarına yönelik olarak çalışma yapmak,1,instagram kullanıcılarını analiz etme yöntemleri,1,instagram kullanıcılarının ilgi gösterdiği alanları belirleme,1,instagram mesajlarına hızlı yanıt vermek,1,instagram mesajlarına toplu şekilde yanıt vermek,1,instagram mesajlarına ve bildirimlerine bilgisayardan ulaşmak,1,instagram mobil uygulamasını farklı platformlarda açmak,1,instagram otomatik gönderi paylaşımı mümkün mü,1,instagram paylaşımlarında kullanılan hashtag'in özellikleri,1,instagram paylaşımlarını zamanlama özelliği,1,instagram profil fotoğrafı boyutu nedir,1,instagram profilinde yer alması gereken ayrıntılar nelerdir,1,instagram profilini bilgisayar üzerinden yönetmek,1,instagram profilini özelleştirme yöntemleri,1,instagram profilini ziyaret eden cinsiyetleri öğrenmek,1,instagram profilinizi ziyaret eden kişilerin hangi bölgede yaşadığını öğrenmek,1,instagram profillerinde gönderi istatistiklerini öğrenmek,1,instagram profillerinde gösterim sayısını öğrenmek,1,instagram profillerinde nüfus istatistiklerini öğrenmek,1,instagram profillerinde takipçi istatistiklerini öğrenmek,1,instagram profillerinde ziyaretçi sayısını öğrenmek,1,instagram profillerini kolay bir şekilde yönetmek,1,instagram profillerini özel kılan maddeler nelerdir,1,instagram profillerinin güvenlik aşamaları nelerdir,1,instagram takipçilerinin yaş aralığını öğrenmek,1,instagram uygulaması nasıl indirilir,1,instagram videoları nasıl hazırlanır,1,instagram yanıtlama özelliğinin ayrıntıları,1,instagram'a bilgisayar üzerinden bağlanmak,1,instagram'a masaüstü erişimi geldi mi,1,instagram'a masaüstü platformundan girmek,1,instagram'da beğeni,1,instagram'da beğeni sayısı nasıl arttırılır,1,instagram'da beğeni sayısını doğal yollardan arttırmak,1,instagram'da biyografi bölümü nasıl oluşturulur,1,instagram'da biyografi bölümünün sağladığı avantajlar,1,instagram'da çekici gönderi nasıl oluşturulur,1,instagram'da dikkat çeken gönderi nasıl oluşturulur,1,instagram'da dikkat çeken gönderi türleri,1,instagram'da dikkat çeken profil türü,1,instagram'da dikkat edilmesi gereken kurallar,1,instagram'da doğal yoldan beğeni arttırmak,1,instagram'da doğal yoldan beğeni nasıl arttırılır?,1,instagram'da doğal yoldan etkileşimi arttırmak,1,instagram'da doğal yoldan takipçi arttırmak,1,instagram'da doğal yoldan takipçi nasıl arttırılır,1,instagram'da doğal yoldan yorum arttırmak,1,instagram'da doğal yoldan yorum nasıl arttırılır,1,instagram'da doğal yoldan yorum sayısını arttırmak,1,instagram'da düzenli gönderinin profile etkisi,1,instagram'da düzenli paylaşımın önemi nedir,1,instagram'da en fazla beğeni alan gönderileri görmek,1,instagram'da en fazla kaydedilen gönderileri görmek,1,instagram'da en fazla yorum alan gönderileri görmek,1,instagram'da en uygun hashtag kullanımı nasıl olmalıdır,1,instagram'da etkileşimin önemi nedir,1,instagram'da etkili dönüş almanın yolları Nelerdir,1,instagram'da etkili sonuçlar alabilmenin sırları,1,instagram'da farklı hikaye tasarımları oluşturmak,1,instagram'da fenomen hesap nasıl oluşturulur,1,instagram'da fenomen olmanın genel kuralı,1,instagram'da geri takip faydalı mıdır,1,instagram'da geri takip yönteminin verimi,1,instagram'da gönderi etkileşimini arttırmak,1,instagram'da gönderiler nasıl oluşturulmalıdır,1,instagram'da gramblr ile fotoğraf paylaşımı yapmak,1,instagram'da hashtag kullanımının önemi,1,instagram'da hashtag kullanımının önemi nedir,1,instagram'da hashtag kullanırken nelere dikkat edilmelidir,1,instagram'da hesap oluşturma sınırı var mı,1,instagram'da hesaplara erişim,1,instagram'da hikaye ekleme işlemi nasıl yapılır,1,instagram'da hikaye üzerine anket eklemek,1,instagram'da hikayelere bağlantı adresi eklemek,1,instagram'da hikayelere link eklemek,1,instagram'da ilgi çeken kategori ve strateji,1,instagram'da istatistiksel verileri arttırmanın en uygun yolu,1,instagram'da işletme hesabı nasıl oluşturulur,1,instagram'da işletme hesabının avantajları Nelerdir,1,instagram'da işletme hesaplarının izlemesi gereken yollar,1,instagram'da işletme hesaplarının sahip olması gereken özellikler nelerdir,1,instagram'da mavi tık nasıl alınır,1,instagram'da organik yorum sayısını arttırmak,1,instagram'da organik ziyaretçi oranını korumak,1,instagram'da organik ziyaretçi sayısını arttırmak,1,instagram'da otomatik gönderi paylaşma özelliği,1,instagram'da otomatik hikaye ekleme özelliği,1,instagram'da otomatik yanıt verme özelliği,1,instagram'da paylaşılan gönderilerin etkileşimini arttırmak,1,instagram'da paylaşımları düzenli yapmanın sırrı,1,instagram'da popüler hesap oluşturmanın kısa yolları,1,instagram'da popüler olan hesabın uygulayacağı yöntem,1,instagram'da popüler olmanın sırrı,1,instagram'da popüler sayfalar ile etkileşim,1,instagram'da popüler sayfalar ile etkileşime geçmek,1,instagram'da profil istatistiklerini etkileyen etmenler,1,instagram'da profil nasıl gizlenir,1,instagram'da profil oluşturduktan sonra uygulanacak yöntemler,1,instagram'da profili özel kılan maddeler,1,instagram'da profili uygun şekilde geliştirmenin önemi,1,instagram'da profilleri tek uygulamadan yönetmek,1,instagram'da reklam alma işlemi nasıl yapılır,1,instagram'da reklam verirken dikkat edilmesi gerekenler,1,instagram'da reklam verme işlemi nasıl yapılır,1,instagram'da şifresiz beğeni arttırmak,1,instagram'da şifresiz takipçi sayısını arttırmak,1,instagram'da şifresiz yorum sayısını arttırmak,1,instagram'da takipçi etkileşimini arttırmak,1,instagram'da takipçi sayısı nasıl arttırılır,1,instagram'da takipçilere özel gönderi oluşturmak,1,instagram'da takipçilerin dikkatini çekebilecek stratejiler nelerdir,1,instagram'da tanıtım istatistiklerini öğrenmek,1,instagram'da uygun paylaşım stratejileri,1,instagram'da video nasıl paylaşılır,1,instagram'da video paylaşım özellikleri,2,instagram'da yorum sayısını arttırmak,1,instagram'da yorum sayısının yüksek olmasının faydaları,1,instagram'da yorumda artış sağlamanın yolları nelerdir,1,instagram'daki profillerin önemli fonksiyonları,1,instagram'ı ücretsiz indirmek,1,instagram'ın dikkat edilmesi gereken noktaları,1,instagram'ın reklam hizmetine dair ayrıntılar,1,instagram'ın sunduğu güvenlik fonksiyonları,1,ipek saten kumaş dijital baskı,1,irsaliye,1,istanbul adalar belediyesi vektörel logosu,1,istanbul ataşehir belediyesi vektörel logosu,1,istanbul avcılar belediyesi vektörel logosu,1,istanbul bağcılar belediyesi vektörel logosu,1,istanbul bahçelievler belediyesi vektörel logosu,1,istanbul bahçeşehir belediyesi vektörel logosu,1,istanbul bakırköy belediyesi vektörel logosu,1,istanbul başakşehir belediyesi vektörel logosu,1,istanbul bayrampaşa belediyesi vektörel logosu,1,istanbul beşiktaş belediyesi vektörel logosu,1,istanbul beykoz belediyesi vektörel logosu,1,istanbul beylikdüzü belediyesi vektörel logosu,1,istanbul beyoğlu belediyesi vektörel logosu,1,istanbul büyük şehir belediyesi vektörel logosu,1,istanbul büyükçekmece belediyesi vektörel logosu,1,istanbul çatalca belediyesi vektörel logosu,1,istanbul çekmeköy belediyesi vektörel logosu,1,istanbul esenyurt belediyesi vektörel logosu,1,istanbul eyüp belediyesi vektörel logosu,1,istanbul fatih belediyesi vektörel logosu,1,istanbul gaziosmanpaşa belediyesi vektörel logosu,1,istanbul güngören belediyesi vektörel logosu,1,istanbul kadıköy belediyesi vektörel logosu,1,istanbul kağıthane belediyesi vektörel logosu,1,istanbul kartal belediyesi vektörel logosu,1,istanbul küçükçekmece belediyesi vektörel logosu,1,istanbul maltepe belediyesi vektörel logosu,1,istanbul pendik belediyesi vektörel logosu,1,istanbul sancaktepe belediyesi vektörel logosu,1,istanbul sarıyer belediyesi vektörel logosu,1,istanbul silivri belediyesi vektörel logosu,1,istanbul sultanbeyli belediyesi vektörel logosu,1,istanbul sultangazi belediyesi vektörel logosu,1,istanbul şile belediyesi vektörel logosu,1,istanbul şişli belediyesi vektörel logosu,1,istanbul tuzla belediyesi vektörel logosu,1,istanbul ümraniye belediyesi vektörel logosu,1,istanbul üsküdar belediyesi vektörel logosu,1,istanbul zeytinburnu belediyesi vektörel logosu,1,işaret levhaları,1,işletmeler için instagram hashtag kılavuzu,1,izmir aliağa belediyesi vektörel logosu,1,izmir balçova belediyesi vektörel logosu,1,izmir bayraklı belediyesi vektörel logosu,1,izmir bergama belediyesi vektörel logosu,1,izmir bornova belediyesi vektörel logosu,1,izmir büyükşehir belediyesi vektörel logosu,1,izmir çeşme belediyesi vektörel logosu,1,izmir çiğli belediyesi vektörel logosu,1,izmir foça belediyesi vektörel logosu,1,izmir gaziemir belediyesi vektörel logosu,1,izmir gülbahçe belediyesi vektörel logosu,1,izmir karabağlar belediyesi vektörel logosu,1,izmir karşıyaka belediyesi vektörel logosu,1,izmir kemalpaşa belediyesi vektörel logosu,1,jandarma genel komutanlığı vektörel logosu,1,kabartmalı kartvizit,1,kağıt çanta,1,kahramanmaraş belediyesi vektörel logosu,1,kalem çeşitleri,1,kalem kaşe,1,kamu kurumu vektörel logosu,232,kanvas tablo,1,kapı askısı broşür,1,karabük belediyesi vektörel logosu,1,karaman belediyesi vektörel logosu,1,kars belediyesi vektörel logosu,1,karton çanta,1,kartuş dolumu,1,kartvizit,5,kartvizit içeriği,1,kastamonu belediyesi vektörel logosu,1,kaşe,12,katlanan kutu,2,katman sistemi,1,kayseri belediyesi vektörel logosu,1,kelime aralıkları,1,kıbrıs geçitkale belediyesi vektörel logosu,1,kına davetiyesi,1,kırıkkale belediyesi vektörel logosu,1,kırklareli belediyesi vektörel logosu,1,kırşehir belediyesi vektörel logosu,1,kişisel ürünler,1,kitap ayracı,1,kitap damgası,1,kocaeli belediyesi vektörel logosu,1,konya belediyesi vektörel logosu,1,koram,1,Kripto Para Madenciliği,1,kurum rengi,1,kurumsal kimliğin temel unsurları,1,kurumsal kimlik,2,kurumsal kimlik çalışması,2,kurumsal kimlik için kullanılacak kağıtlar,1,kurumsal ürünler,39,kuşe kağıt,1,kutu,1,kutu harf,1,kutu yapımı,1,küp blok,1,kütahya belediyesi vektörel logosu,1,Lazer Yazıcı,1,led tabela,3,logo ve logo type tasarım ipuçları,1,logo ve logotype,1,magnet,2,magnet takvim,1,malatya belediyesi vektörel logosu,1,manisa belediyesi vektörel logosu,1,mardin belediyesi vektörel logosu,1,marka vektörel logoları,1,markalaştırılmış kimlik,1,markanız için doğru instagram hashtagleri nasıl seçilir,1,masa kartı,1,masa takvimi,3,masaüstü bilgisayarlardan instagram mobil uygulamasını açmak,1,masaüstü programı ile instagram'a girmek,1,masaüstü programı ile kullanılabilen özellikler,1,mersin belediyesi vektörel logosu,1,mersin tarsus belediyesi vektörel logosu,1,mesajlara kısa sürede yanıt vermek,1,mesajlara toplu yanıt vermek mümkün mü,1,mıknatıs folyo baskı,1,modüler sistem,1,monolitik kimlik,1,muğla belediyesi vektörel logosu,1,mürekkepli yazı gereçleri,1,nasıl youtuber olunur,1,neden instagram hashtag'lerini kullanmalısınız,1,neon ışıklı tabela,2,neon tabela,2,nevşehir belediyesi vektörel logosu,1,numaratör,2,NVIDIA Quadro K5200,1,NVIDIA Quadro M5000,1,olta bayrak,1,oneway vision folyo baskı,1,online baskı,2,online afiş,1,online baskı,344,online bayrak,3,online bayrak siteleri,1,online çanta,1,online dijiltal baskı,3,online dijital baskı,52,online duba,1,online duvar kağıdı,1,online duvar kağıdı siteleri,1,online flama,2,online flama siteleri,1,online hediyelik eşya,1,online kağıt çanta,1,online kanvas tablo siteleri,1,online karton çanta,1,online kaşe,8,online kutu harf,1,online kutu harf siteleri,1,online led tabela,1,online matbaa,340,online matbaa siteleri,20,online ofset baskı,3,online online dijital baskı,1,online organize matbaa,7,online parti malzemeleri,1,online plakalık,1,online poşet,1,online promosyon malzemeleri,1,online promosyon malzemeleri siteleri,1,online promosyon ürünleri,1,online reklam,4,online reklam firmaları,3,online reklam ürünleri,1,online tabela,15,online vinil baskı,4,online yönlendirme tabelası,1,onlline dijital baskı,1,orafol folyo iç mekan dijital baskı,1,orafol folyo iç mekan dijital baskı özellikleri nedir,1,ordu belediyesi vektörel logosu,1,organize matbaa,24,osmaniye belediyesi vektörel logosu,1,otomatik kaşe,3,ozalit,1,öğretmen kaşesi,3,parti malzemeleri,1,parti setleri,1,pide kutusu,1,pizza kutusu,1,plakalık,1,plan kopya,1,Plotter İncelemesi,1,Pny Nvidia Tesla K20,1,Pny Nvidia Tesla K20 incelemesi,1,Pny Nvidia Tesla K20X,1,poster,2,programsız bir şekilde paylaşım yapmak mümkün mü,1,programsız instagram'a giriş yapma özelliği,1,programsız instagram'a gönderi ekleme özelliği,1,programsız instagram'da mesajlara yanıt verme özelliği,1,promosyon ürünleri,17,raket panolar,3,raket reklam pano,2,rastlantısal sistem,1,raşel kumaş dijital baskı,1,raşel kumaş dijital baskı fiyatları,1,raşel kumaş dijital baskı özellikleri nedir,1,reflektif vinil baskı,1,reklam ürünleri,59,remifol folyo,2,remifol folyo ile iç mekan dijital baskı,1,remifol folyo ile mat iç mekan dijital baskı,1,renklerin psikolojik etkisi,1,resmi kurum vektörel logosu,232,rize belediyesi vektörel logosu,1,roll up baskı,2,sakarya belediyesi vektörel logosu,1,samsun belediyesi vektörel logosu,1,saplı kaşe,1,saten kumaş dijital baskı,1,sembolik şekiller ve resimlerin kullanımı,1,siirt belediyesi vektörel logosu,1,sinop belediyesi vektörel logosu,1,site incelemesi,1,siteleri,1,sivas belediyesi vektörel logosu,1,sivri uçlar,1,smm,84,social media marketing,91,sosyal medya,95,sosyal medya pazarlama,91,spor kulübü vektörel logosu,1,şanlıurfa belediyesi vektörel logosu,1,şeffaf baskı,1,tabela,6,tablalı uçlar,1,takvim çeşitleri,1,takvim tasarım ipuçları,1,takvim tasarımı,1,tarayıcı incelemesi,1,tarih boyunca yazının evrimi,1,tarih kaşeleri,1,tasarım,1,tasarım ürünleri,8,tasarımcılar için ücretsiz kaynaklar,1,tcdd vektörel logosu,1,tekirdağ belediyesi vektörel logosu,1,temel grafik bilgisi,3,temel tasarım bilgisi,14,temel yazı bilgisi,4,tırnaklı fontlar,1,tırnaklı serif harfler,1,tırnaksız fontlar,1,tırnaksız sans serif harfler,1,tipgorafi,1,tipografi,2,tipografi ve imgenin afişte kullanımı,1,tipografide biçim ilişkileri,1,tipografide blok kullanımı,1,tipografide dik yazı kullanımı,1,tipografide eğik yazı kullanımı,1,tipografide görsel hiyerarşi,2,tipografide kelime ve form ilişkisi,1,tipografide renk,1,tipografide renk kullanımı,1,tipografik sistemler,1,toner,1,toner dolumu,1,tonlama,1,topluluk sekmesinin özellikleri nelerdir,1,torba zarflar,1,trabzon belediyesi vektörel logosu,1,trilin,1,türk telekom logosu,1,türk telekom yeni vektörel logosu,1,ucuz dijital baskı,1,ucuz matbaa,5,ucuz reklam ürünleri,6,uçan balon,1,unutmayınız kartları,1,uşak belediyesi vektörel logosu,1,Ürün İncelemesi,8,ürünleri,1,van belediyesi vektörel logosu,1,vektörel logo,238,vinil baskı,7,vinil branda afiş,1,vurgu için renklerin kullanımı,1,yalova belediyesi vektörel logosu,1,yassı uçlar,1,yazı çalışmaları,1,yazı için araç ve gereçler,1,yazı için kullanılacak kağıt ve mürekkep seçimi,1,yazı yazmanın ipuçları,1,yazıcı,1,yazıcı çeşitleri,1,Yazıcı İncelemesi,3,yazıcılar,2,yazıda düzen,1,yazılış yönleri,1,yelken bayrak,2,yorum ve takipçi sayısı nasıl arttırılır,1,youtube,12,youtube hesabı nasıl açılır,1,youtube kanal ayarları nasıl yapılır,1,youtube kanal ayarlarını yapma,1,youtube kanalında videoları düzenleme ayarları,1,youtube profil fotoğrafı boyutu nedir,1,youtube profil kapak fotoğrafı boyutu nedir,1,youtube topluluk sekmesi nasıl kullanılır,1,youtube videolar sekmesi nasıl dizayn edilir,1,youtube videolarının izlenmesini arttırma,1,youtube'da abone sayısını gösterme,1,youtube'da izlenme oranının önemi,1,youtube'da öne çıkarılan videoların faydası nedir,1,youtube'da ücretsiz hesap oluşturma,1,youtube'da ücretsiz profil oluşturma,1,youtube'da video öne çıkarma işlemi nasıl yapılır,1,youtube'da video paylaşımı nasıl yapılır,1,youtube'da video paylaşımında nelere dikkat edilmelidir,1,youtube'da videolar nasıl yoruma kapatılır,1,youtube'da yorum sisteminin avantajları ve dezavantajları,1,youtuber olma,1,yozgat belediyesi vektörel logosu,1,yutube'da doğal yollardan abone arttırma,1,zarf modelleri,1,
ltr
item
Online Baskı - Online Matbaa - Baskı Sende: PNY Nvidia Quadro M5000 İncelemesi
PNY Nvidia Quadro M5000 İncelemesi
Yeni NVIDIA Quadro M5000 iş istasyonu sınıfı ekran kartının, detaylı olarak incelendiği ve bechmarks değerlerinin sunulduğu yayın.
https://4.bp.blogspot.com/-0nZzZufiWyQ/WkAOUwd45rI/AAAAAAAAB9M/q5vPqgXF2Mo25hzw_5hovX1Aik6bRmMlgCLcBGAs/s1600/pny_nvidia_quadro_m5000.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0nZzZufiWyQ/WkAOUwd45rI/AAAAAAAAB9M/q5vPqgXF2Mo25hzw_5hovX1Aik6bRmMlgCLcBGAs/s72-c/pny_nvidia_quadro_m5000.jpg
Online Baskı - Online Matbaa - Baskı Sende
http://www.baskisende.com/2017/12/pny-nvidia-quadro-m5000-incelemesi.html
http://www.baskisende.com/
http://www.baskisende.com/
http://www.baskisende.com/2017/12/pny-nvidia-quadro-m5000-incelemesi.html
true
8847763139962033978
UTF-8
Tüm yayınlar yüklendi Herhangi bir yayın bulunamadı Tümünü Görüntüle Daha fazla Yanıtla Yanıt iptal Sil Tarafından Anasayfa SAYFALAR YAYINLAR Tümünü Görüntüle TAVSİYE EDİLEN ETİKET ARŞİV SEARCH TÜM YAYINLAR İstediğinize uygun yayın bulunamadı Anasayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustor Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara şimdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Tümünü kopyala Tümünü seç Tümü kopyalandı Kopyalanamadı, kopyalamak için [CTRL]+[C] (veya CMD+C Mac) tuşlarına basın